بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج

بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج، با ارائه خدماتی از کیفیت بالا، باید بتواند بیشترین تعداد مراجعان خود را بهبود دهد. در این مقاله، ویژگی‌های برترین مراکز نوروفیدبک در کرج، به عنوان مثال مرکز کیمیای سعادت، مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین در ادامه، هزینه هر جلسه نوروفیدبک، هزینه لورتا و tDCS، تعداد جلسات نوروفیدبک، و نیز درباره تست تووا، بهترین نوروتراپیست در کرج، مراکز درمانی rTMS و دلایلی که برخی از مراکز نوروتراپی نتایج مطلوب از این دستگاه‌ها را نمی‌گیرند، بحث خواهد شد.

یک سوال مهم ، بهترین مرکز و کلینیک نوروفیدبک در کرج کجا است ؟

در حال حاضر، در رشته‌های دانشگاهی، توضیح مختصری درباره‌ی نوروفیدبک ارائه می‌شود. این مبحث به صورت کامل در دانشگاه‌ها تدریس نمی‌شود، اما در بسیاری از موارد، اصول آن در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری توضیح داده می‌شود. دستگاه‌های مختلف نوروفیدبک توسط شرکت‌های مختلفی تولید می‌شوند، بنابراین آموزش تخصصی استفاده از این دستگاه‌ها نیز بسیار اهمیت دارد.

بنابراین، در زمان استفاده از دستگاه نوروفیدبک، اهمیت دارد که درمانگر دوره‌های تخصصی مرتبط با این نوع درمان را پیش از استفاده از دستگاه نوروفیدبک طی کرده و روش کاربری این دستگاه خاص را آموخته باشد. بنابراین، یکی از موارد مهم در تعیین مرکز مناسب نوروفیدبک، این است که درمانگر به چه میزان دوره‌های مختلف نوروفیدبک، چه داخلی و چه بین‌المللی، رفته باشد.

نکته مهم دیگر در انتخاب بهترین مرکز نوروفیدبک، استفاده از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای به‌روز در زمینه نوروفیدبک است، زیرا روش درمانی نوروفیدبک از جمله دانش‌های نوین وابسته به تکنولوژی است.

با توجه به اینکه تاثیرات نوروفیدبک بر بیماری‌ها و افراد هنوز به صورت کامل تایید نشده است، استفاده از آزمون‌هایی که میزان تاثیرگذاری نوروفیدبک را مشخص کنند، از جمله موارد مهم در تعیین بهترین مرکز نوروفیدبک است. در صورتی که مشاهده شود درمان نوروفیدبک تاثیرگذار نیست، باید درمان متوقف شود تا بیهوده وقت و هزینه مراجعان هدر نرود.

تجهیزات

یکی از نکات مهم دیگر، استفاده از تجهیزات و امکانات پیشرفته برای ارائه بهترین خدمات توانبخشی عصبی است. مرکز سلامت ذهن وصال به عنوان مجهزترین و بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج، از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات نوروفیدبک و نقشه‌برداری مغز qEEG برخوردار است. این تجهیزات شامل موارد زیر می‌باشد:

– دستگاه نوروفیدبک با تکنولوژی تات | Thought Technology از کانادا
– نرم‌افزار و سخت‌افزار لورتا و Zscore برای نوروفیدبک (Loreta & Zscore Neurofeedback)
– دستگاه نقشه‌برداری مغزی qEEG
– نوروفیدبک ویژه برای ارتقا عملکرد
– نرم‌افزارهای تخصصی نوروفیدبک مانند Smart Mind 3

بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج

بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج

شروع درمان

درمان با نوروفیدبک یا لورتا نوروفیدبک یا ابزارهای تحریک مغزی مانند tDCS یا rTMS، طبق پروتکل درمانی تدوین شده توسط متخصص نوروتراپیست، به این شکل است که مراجعه‌کننده مقابل مانیتوری که به دستگاه نوروفیدبک یا لورتا نوروفیدبک وصل شده است، می‌نشیند و الکترود یا الکترودهایی روی سرش قرار می‌گیرد (البته در مورد ابزارهای تحریک مغزی این موضوع فرق می‌کند). این الکترودها امواج مغزی را دریافت و به دستگاه کامپیوتری که به دستگاه نوروفیدبک یا لورتا نوروفیدبک متصل است، هدایت می‌شوند.

مراجعه‌کننده با دیدن امواج مغزی خود به صورت کارتون، فیلم یا بازی روی صفحه مانیتور، می‌تواند به تنظیم و کنترل آنها بپردازد. به این معنا که فرد تنها با نگاه کردن به مانیتور، باعث می‌شود که سیستم‌های شناختی مغزش بهبود یابد و حتی تقویت شود. در تمام این مراحل، درمانگر در کنار مراجعه‌کننده نشسته و به او یاد می‌دهد که چگونه می‌تواند این کار را به درستی انجام دهد.

 

اختلالات قابل درمان در بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج

باید تأکید کرد که علم نوروفیدبک به تنهایی برای مقاصد درمانی محدود نمی‌شود و افراد معمولی در سراسر جهان از آن برای بهبود عملکرد ذهنی، افزایش آرامش، افزایش تمرکز و موارد دیگر استفاده می‌کنند. اما از جمله برجسته‌ترین اختلالاتی که با استفاده از این روش قابل درمان است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– درمان بیش‌فعالی در کودکان و بزرگسالان
– درمان اوتیسم
– درمان عدم تمرکز و توجه
– درمان وسواس
– درمان میگرن
– درمان تیک
– درمان اضطراب
– درمان صرع
– درمان تشنج
– درمان اختلالات یادگیری (شامل خواندن، نوشتن، و اختلالات ریاضی)

 

روش درمان در مراکز نوروفیدبک

روشی که در حال حاضر در بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج و سایر نقاط دنیا به کار گرفته می‌شود، یک روش درمانی غیرتهاجمی است که از علم نوروساینس بهره می‌برد. این روش به طور ساده را می‌توان به عنوان یک روش آموزش مغز توصیف کرد که ابتدا نقاط آسیب‌دیده مغز را شناسایی کرده و سپس به تقویت آنها می‌پردازد.

در این روش، ابتدا با استفاده از یک کلاهک و دستگاه پیشرفته، یک نقشه مغزی از مغز فرد تهیه می‌شود. سپس پزشک متخصص علوم اعصاب، نقشه مغز فرد را بررسی کرده و نقاط آسیب‌دیده مغز را شناسایی کرده و پروتکل‌های درمانی مناسب را برای درمان فرد ارائه می‌دهد. فرد می‌تواند از آن لحظه جلسات درمان خود را آغاز کند. نحوه‌ی جلسات درمان فرد به این صورت است که شخص کلاهک را به دستگاه متصل کرده و سپس فیلم یا کارتون مورد علاقه خود را تماشا می‌کند. (لازم به ذکر است که این روش هیچگونه عوارض جانبی ندارد و دارای تأییدیه FDA آمریکا است و هیچگونه اشعه‌ای وارد مغز فرد نمی‌شود).

 

بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج کیمیای سعادت

بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج کیمیای سعادت

کاربرد نوروفیدبک از نظر بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج

یکی از بهترین روش‌های غیردارویی برای تنظیم مجدد امواج مغزی، استفاده از ابزارهای نوروساینس است که با توجه به پیشرفت‌های آن، در اکثر موارد اثرات قابل ملاحظه‌ای دارد و بدون بازگشت نیز می‌تواند موثر باشد. یکی از معروف‌ترین این ابزارها، دستگاه نوروفیدبک است. نوروفیدبک کاربردهای زیادی از جمله درمان افسردگی، اضطراب و دیگر اختلالات روانی دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده و در مراکز خوب نوروفیدبک در کرج بر روی آن‌ها کار می‌شود.

چگونه بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج را شناسائی کنیم؟

برای هر انتخابی در زندگی، پارامترهایی وجود دارد که با رعایت آنها می‌توانید تا حد زیادی از درستی انتخاب خود اطمینان حاصل کنید. در مورد انتخاب بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج و سایر نقاط نیز، برخی پارامترها وجود دارند که به شما در این امر کمک می‌کنند. باید توجه داشته باشید که این انتخاب، انتخابی حساس است؛ زیرا علاوه بر زمان و هزینه‌ای که صرف می‌کنید، در نهایت انتظاری جز بهبودی ندارید. اما متأسفانه، عدم رعایت پارامترهای مهم می‌تواند باعث شود که به نتیجه‌ای مطلوب نرسیده و این امر می‌تواند بسیار دلسرد‌کننده باشد. در ادامه مقاله با ما همراه باشید و اگر نیاز به دریافت مشاوره رایگان تلفنی از متخصصین این حوزه دارید، می‌توانید با شماره 09015252847 تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارتباط از طریق واتساپ